ABD’de endeksler yükselişle açıldı

ABD’de endeksler salgınının tesirleriyle gayrete yönelik ekonomik takviye paketine ait beklentilerle ve toparlanmaya dair optimistlikle …

ABD’de endeksler salgınının tesirleriyle gayrete yönelik ekonomik takviye paketine ait beklentilerle ve toparlanmaya dair optimistlikle yükselişle açıldı

Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde kıymet kazandı ve yüzde 0,45 artışla 31.287,98 puandan süreç gördü.

S&P 500 endeksi yüzde 0,41 yükselişle 3.902,64 puandan ve Nasdaq endeksi yüzde 0,57 artarak 13.934,83 puandan süreç görmeye başladı.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, pazar günü katıldığı bir televizyon programında, ABD Lideri Joe Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık kurtarma paketinin kabul edilmesi için Kongre’ye davette bulundu.

Yellen, “Bu paket geçirilirse gelecek yıl tam istihdama dönebileceğimizi umuyorum.” sözünü kullandı.

ABD Temsilciler Meclisi, cuma günü, Biden idaresinin 1,9 trilyon dolarlık Kovid-19 takviye paketinin önünü açan bütçe düzenlemesine onay vermişti.

Temsilciler Meclisi Lideri Nancy Pelosi ise cuma günü yaptığı açıklamada, Meclis’in ekonomik takviye paketine ait tasarıyı 2 hafta içinde geçirmeyi hedeflediğini belirtmişti.

Öte yandan, ABD’li elektrikli araba üreticisi Tesla, 1,5 milyar dolarlık varlığını Bitcoin’e yatırdığını ve yakında ödeme tipi olarak Bitcoin’i kabul etmeyi planladığını duyurdu. Tesla’nın açıklamasının akabinde Bitcoin’in fiyatı 44 bin doları aşarak rekor tazeledi. Tesla’nın payları ise yüzde 2’ye yakın paha kazandı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/abd-de-endeksler-yukselisle-acildi-2274252

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler