ABD’de endeksler Yellen öncesinde yükselişle açıldı

ABD’de endeksler, Janet Yellen’ın Senato’nun Finans Komitesi’nde yapacağı sunum öncesi güne yükselişle başladı Açılışta Dow Jones endeksi, 200 …

ABD’de endeksler, Janet Yellen’ın Senato’nun Finans Komitesi’nde yapacağı sunum öncesi güne yükselişle başladı

Açılışta Dow Jones endeksi, 200 puanın üzerinde kıymet kazandı ve yüzde 0,75 artışla 31.044,86 puandan süreç gördü.

S&P 500 endeksi yüzde 0,82 yükselişle 3.799,13 puandan ve Nasdaq endeksi yüzde 1,06 artarak 13.136,13 puandan süreç görmeye başladı.

ABD’de resmi tatil hasebiyle dün kapalı olan piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik tesirlerine karşı daha fazla takviye beklentisi ve Goldman Sachs’ın beklenenden güzel gelen dördüncü çeyrek bilançosunun tesiriyle açılışta müspet bir seyir izledi.

Piyasalar, Janet Yellen’ın bugün Senato’nun Finans Komitesi’nde yapacağı konuşmaya odaklanırken, Yellen’ın iktisat için “daha fazla destek” davetinde bulunacağı kaydedildi.

Öte yandan, ABD’nin büyük bankalarından Goldman Sachs ve Bank of America’nın 2020 yılının dördüncü çeyreğine ait bilançoları açıklandı.

Goldman Sachs’ın 2020 yılının dördüncü çeyreğindeki net karı, bir evvelki yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 135 artarak 4,5 milyar dolar oldu ve beklentileri geride bıraktı.

Bank of America’nın dördüncü çeyrekteki net karı ise bir evvelki yılın birebir periyoduna kıyasla yüzde 21,4 azalışla 5,5 milyar dolara geriledi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/abd-de-endeksler-yellen-oncesinde-yukselisle-acildi-2272844

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler