ABD’de endeksler karışık seyirle açıldı

ABD’de endeksler haftanın birinci süreç gününe karışık seyirle başladı Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,29 azalışla 30.905,57 puandan süreç …

ABD’de endeksler haftanın birinci süreç gününe karışık seyirle başladı

Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,29 azalışla 30.905,57 puandan süreç gördü.

S&P 500 endeksi yüzde 0,26 artışla 3.851,59 puandan ve Nasdaq endeksi yüzde 1,05 karla 13.685,82 puandan süreç görmeye başladı.

Amerikan Borsasında geçen haftayı karışık seyirle tamamlayan endeksler, yeni haftanın açılışında da misal bir seyir izlemeye devam etti.

Geçen haftanın son süreç gününde ABD’de Kovid-19 salgınıyla çabaya yönelik izlenecek iktisat stratejisine ait açıklamalarda bulunan ABD Lideri Joe Biden, besin yardımı ve çalışanların haklarına ait 2 kararname imzalamıştı. Ekonomik krizin derinleştiğine dikkati çeken Biden, hükümetin Amerikalılara yardım etmek için “kararlı ve cesurca” hareket etmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Biden’ın bugün ise Kovid-19 salgınıyla gayret kapsamında Güney Afrika, İngiltere ve Brezilya üzere ülkelere seyahat kısıtlaması getirmesi ve federal kurumların ABD eserlerini satın almalarını artırmaya yönelik bir kararname imzalaması bekleniyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/abd-de-endeksler-karisik-seyirle-acildi-2273295

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Fed Başkanı: Normalleşme Sürecindeki belirsizlik devam ediyor

Fed Başkanı Powell, üretim ve istihdamın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi dönemdeki seviyelerinin çok altında kaldığını belirterek, ekonomik toparlanmanın zamanlaması ve gücüne ilişkin ciddi belirsizliğin devam ettiğini ifade etti.