ABD’de endeksler düşüşle açıldı

ABD’de endeksler haftanın son süreç gününe düşüşle başladı Açılışta Dow Jones endeksi, 200 puanlık kaybetti ve yüzde 0,64 azalışla 30.975,51 …

ABD’de endeksler haftanın son süreç gününe düşüşle başladı

Açılışta Dow Jones endeksi, 200 puanlık kaybetti ve yüzde 0,64 azalışla 30.975,51 puandan süreç gördü.

S&P 500 endeksi yüzde 0,48 düşüşle 3.834,47 puandan ve Nasdaq endeksi yüzde 0,34 azalarak 13.485,12 puandan süreç görmeye başladı.

ABD’nin yeni Lideri Joe Biden’ın yemin merasiminin akabinde hafta ortasında piyasalarda kaydedilen süratli yükseliş, yerini negatif bir seyre bıraktı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla çabaya yönelik yeni takviye paketine ait beklentilerin Biden idaresiyle artmasına karşın, salgının seyri endeksleri olumsuz etkiledi.

Dünya genelinde Kovid-19 olaylarındaki artış devam ederken, ABD’de hastalığın bulaştığı kişi sayısı 25 milyonu aştı.

Salgına ait telaşlar artarken, Biden’ın misyondaki birinci gününde gündemi Kovid-19’la çaba oldu.

Biden, misyonunun birinci gününde Kovid-19 salgınıyla gayret stratejisini açıklarken, ABD’de Kovid-19 konusunda “kara kış”ın yaşandığını, gelecek aya kadar ABD’de Kovid-19’dan ölenlerin sayısının 500 bini bulabileceğine ve işlerin güzelleşmeden evvel kötüleşeceğini söz etti.

Salgınla çabaya yönelik bir dizi kararname imzalayan Biden, takviye paketinin de en yakın vakitte onaylanması için elinden geleni yapacağını vurguladı.

Biden’ın bugün de besin takviyesi ve Kovid-19 salgını sürecinde çalışanların haklarının artırılmasına ait iki kararname imzalaması bekleniyor.

Öte yandan Biden’ın Hazine Bakanlığına aday gösterdiği eski ABD Merkez Bankası (Fed) Janet Yellen’ın atamasının da Senato’da onaylanması bekleniyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/abd-de-endeksler-dususle-acildi-2273166

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler