ABD’de endeksler düşüşle açıldı

ABD’de endeksler takviye paketine yönelik gelişmelerin sürdüğü bir ortamda güne düşüşle başladı Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde …

ABD’de endeksler takviye paketine yönelik gelişmelerin sürdüğü bir ortamda güne düşüşle başladı

Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde paha kaybetti ve yüzde 0,33 azalışla 31.283,36 puandan süreç gördü.

S&P 500 endeksi yüzde 0,26 düşüşle 3.905,49 puandan ve Nasdaq endeksi yüzde 0,14 azalarak 13.968,34 puandan süreç görmeye başladı.

Dünü tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinde tamamlayan endeksler, bugün açılışta aşağı istikametli bir seyir izledi.

ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının tesirleriyle çabaya yönelik ekonomik dayanak paketine ait gelişmeler piyasaların gündemindeki yerini korurken, Temsilciler Meclisi’ndeki Demokratlar üyeler dün paketin birtakım ayrıntılarını açıkladı.

Kelam konusu pakette, 400 dolarlık haftalık işsizlik sigortası ödemelerinin 29 Ağustos’a kadar uzatılması ve yıllık geliri 75 bin dolardan az olanlara 1.400 dolarlık direkt nakit yardımı yapılması öngörüldü.

ABD Lideri Joe Biden, ABD Lider Yardımcısı Kamala Harris ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın kelam konusu pakete ait bugün iş insanları ile görüşmesi bekleniyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/abd-de-endeksler-dususle-acildi-2274325

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Avrupa’da aşı savaşları

Oxford Üniversitesi ile birlikte aşı geliştiren İngiliz-İsveç ilaç firması AstraZeneca, AB'ye daha evvel belirlenen dozdan daha azını vereceğini ...