ABD’de Biden idaresi 150 milyondan fazla yardım çeki dağıttı

ABD’de Joe Biden idaresi, şimdiye kadar 372 milyar dolarlık 150 milyondan fazla yardım çeki dağıtıldığını açıkladı Biden idaresi, Çarşamba günü …

ABD’de Joe Biden idaresi, şimdiye kadar 372 milyar dolarlık 150 milyondan fazla yardım çeki dağıtıldığını açıkladı

Biden idaresi, Çarşamba günü itibariyle 1,9 trilyon dolarlık dayanak paketinden 150 milyondan fazla yardım çeki dağıttı.

Hazine Bakanlığı ve İç Gelir Servisi, yaklaşık 156 milyon beşere toplamda 372 milyar dolarlık yardım çeki dağıttı. Son dağıtılan yardımların büyük bir kısmı toplumsal güvenlik yardımı ve dayanağı alan şahıslara verildi.

Lider Joe Biden’ın danışmanları, liderin birinci 100 gündeki amacının bu yardım çeklerinin dağıtılması, okulların tekrar açılması ve aşılanma suratının artırılması olduğunu söyledi.

Salı günü Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Biden idareye geldiğinden beri Amerikalılara 150 milyon doz aşı yapıldığı belirtildi. Biden’ın amacı birinci 100 gün 100 milyon aşılama yapılmasıydı.

Şu an dağıtılan yardımlar, ABD Lideri Amerika’yı Kurtarma Planı’nı imzaladığından beri dağıtılan dördüncü yardım çeki ve 36 milyon dolar pahasında 25 milyon ödemeyi de kapsıyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/abd-150-milyondan-fazla-yardim-ceki-dagitti-2278065

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler