ABD, 7 Çinli kuruluşu kara listeye aldı

ABD, Çin’in askeri modernizasyon gayretlerine takviye verdikleri gerekçesiyle 7 Çinli kuruluşu kara listeye aldı ABD Ticaret Bakanlığı, Çin’in …

ABD, Çin’in askeri modernizasyon gayretlerine takviye verdikleri gerekçesiyle 7 Çinli kuruluşu kara listeye aldı

ABD Ticaret Bakanlığı, Çin’in askeri modernizasyon uğraşları ve kitle imha silahları programlarını destekledikleri gerekçesiyle 7 Çinli teknoloji merkezi ve şirketinin kara listeye eklendiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, kelam konusu kuruluşların ABD’nin ulusal güvenlik ve dış siyaset çıkarlarına alışılmamış hareket ettiğinin belirlendiği aktarıldı.

Açıklamada, Jinan, Shenzhen, Wuxi ve Zhengzhou Ulusal Muhteşem Bilgisayar Merkezleri ile Shanghai Yüksek Performanslı Entegre Devre Tasarım Merkezi, Sunway Mikroelektronik ve Tianjin Phytium Bilgi Teknolojisi şirketinin kara listeye eklendiği bildirildi.

Bakanlık açıklamasında, ihracat denetimlerine tabi tutulacak kelam konusu kuruluşların, Çin’in askeri aktörlerini, istikrarı bozan askeri modernizasyon gayretlerini ve kitle imha silahlarına yönelik programlarını destekleyen faaliyetlerde yer aldığı kaydedildi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/abd-7-cinli-kurulusu-kara-listeye-aldi-2278155

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Gram Altın 2 Kat Artabilir

Son dönemin en popüler yatırım araçlarından birisi haline gelen Gram Altın, şu sıralarda 379 TL’den işlem görüyor. Pandemi döneminde önemli bir ralli yakalayan değerli metalde, bundan sonraki sürecin neler getireceği ise merak konusu. Türk kripto para sektörünün önemli isimlerinden birisi olan Selcoin de son YouTube videosunda bu durumu değerlendirdi. Son dönemde yaptığı uzun vadeli Dolar ve Gram Altın tahminleri ile başarılı olan analiste göre, Gram Altın’da ciddi bir yükseliş kapıda olabilir.