AB, ABD ile ticaret köprüsü arıyor

Avrupa Birliği, yeni ABD hükümetiyle ticaret sıkıntılarını çözmek için görüşmeye hazır olduğunu belirtti Avrupa Birliği (AB), ABD’de yeni Lider …

Avrupa Birliği, yeni ABD hükümetiyle ticaret sıkıntılarını çözmek için görüşmeye hazır olduğunu belirtti

Avrupa Birliği (AB), ABD’de yeni Lider Joe Biden hükümetinin AB menşeili mallara ek gümrük vergileri getirmeyi gündeme almamasını olumlu karşıladı ve ABD ile mevcut ticaret meselelerini gidermek için görüşmeye hazır olduklarını açıkladı.

ABD Ticaret Temsilciliği’nden (USTR) yapılan açıklamada, mevcut gümrük vergilerinin revize edilmesinin şu an için gerekli olmadığı konusunda ABD’li üreticilerle hemfikir olunduğu ve periyodik değerlendirmelerde yapılabilecek değişikliklerden kaçınılması gerektiği tabir edildi.

Biden dış siyasette ittifaklara dikkat çekmişti

ABD Lideri Joe Biden, Dışişleri Bakanlığı’na yaptığı ziyarette ittifaklara dikkat çekmişti.

Biden’ın açıklamalarında ABD’nin dünyadaki pozisyonunu tekrar tahsis etmek için yeni idarenin güçlü ve sürdürülebilir eforlar sarf ederek ulusal güvenlik gücünü tekrar canlandıracağı belirtilirken, yeni kurumların ve ittifakların kurulacağı vurgulandı.

Biden, ‘Ulusal Güvenlik Memorandumu’nu imzalayarak ulusal güvenlik topluluğunun nasıl eleman tahsis ettiğini geliştirecek ve Ulusal Güvenlik Konseyi’nin yapısını belirleyecek.

Ulusal güvenlik güçlerinin memorandum ile birlikte ABD’nin çeşitliliğini ve yeteneğini yansıtacağını belirten Biden, tıpkı vakitte kurumlar ortası bir çalışma kümesi kurularak eleman alımlarının geliştirileceğini vurguladı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/ab-abd-ile-ticaret-koprusu-ariyor-2274563

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Aşı geldi, Netflix abonesi gitti

ABD'de aşılamaların sürat kazandığı yılın birinci çeyreğinde Netflix'in abone sayısı beklentilerin altında kaldı. Piyasanın beklentisi 2021'in ...