A Group, Swarovski ile işbirliğine imza attı

Swarovski’ye ilişkin Swarco Futurit firmasının aydınlatma eserleri ünitesini satın alarak Ankara’da armatür üretimine başlayan A Group, Swarovski …

Swarovski’ye ilişkin Swarco Futurit firmasının aydınlatma eserleri ünitesini satın alarak Ankara’da armatür üretimine başlayan A Group, Swarovski Ailesi ile birlikte Türkiye dahil 12 ülkede akıllı kent ve akıllı ulaşım sistemleri kuracak

A Group CEO’su Suat Durkan, Swarovski ailesi ile Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu 12 ülkede akıllı ulaşım sistemlerini birlikte inşa etmek için işbirliğine gittiklerini belirtti. Avusturyalı Swarovski ailesinin sahibi olduğu merkezi Avusturya Viyana’da bulunan Swarco Futurit firmasının sokak, cadde ve park aydınlatma kısmını satın alan A Group, aydınlatma eserlerinin Türkiye’de üretilmesi ile ilgili adım attı.

Durkan, “Ekim 2020’de Ankara’da başlattığımız üretim sonucunda şu ana kadar Avusturya, Almanya, İsveç, İsviçre, Danimarka, Hollanda, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, İrlanda ve Lüksemburg’a armatür ihracatı gerçekleştirdik. Armatürlerimiz Swarco’nun ofislerinin bulunduğu toplamda 52 ülkede satışa sunulacak. Başka ülkelerle görüşmeler de devam ediyor” dedi.

Ankara’daki tesisi 48 milyon lira yatırımla kurduklarını söz eden Durkan, yıllık yaklaşık 100 bin aydınlatma armatürü üretim kapasiteleri bulunduğunu belirterek, firmanın tam kapasite üretime geçtiğinde direkt 70 kişiyi istihdam edeceklerini kelamlarına ekledi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/a-group-swarovski-ile-isbirligine-imza-atti-2278746

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Dolar kuru rekor kırıyor

Dolar kuru tüm zamanların en yüksek değerini gördü. Türk Lirası'nın, dolar karşısındaki değer kaybı sürüyor. Dolar/TL kuru 7.32'yi aşarak tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.