“2021’de ertelenmiş taleple büyümelerde artış görebiliriz”

PWC Şirket Ortağı Mevlüt Akbaş 2021 yılı finansal tekrar yapılandırmalar hakkındaki öngörülerinde, Kovid-19 salgınında olağanlaşma adımlarının …

PWC Şirket Ortağı Mevlüt Akbaş 2021 yılı finansal tekrar yapılandırmalar hakkındaki öngörülerinde, Kovid-19 salgınında olağanlaşma adımlarının devam etmesi ve Türkiye’nin AB ve ABD ile olan siyasi bağlarının olumlu ilerlemesi durumunda, direkt…

Bloomberg HT’ye konuk olan PWC Şirket Ortağı Mevlüt Akbaş, 2020 yılının finansal tekrar yapılandırmalar açısından nasıl geçtiğini ve başarılı bir yine yapılandırma sürecinin prensiplerinin neler olması gerektiğini kıymetlendirdi.

2020 yılında gerçekleşen finansal yine yapılandırmalar hakkında yorumlarını paylaşan PWC Şirket Ortağı Mevlüt Akbaş, geçtiğimiz yıl genelinde 250 milyar liralık kredinin yine yapılandırıldığını ve kelam konusu yapılandırmanın daha çok inşaat, güç ve gayrimenkul bölümlerinde gerçekleştiğini açıkladı.

Akbaş, 2021 yılı hakkındaki öngörülerinde ertelenmiş taleple büyümelerde artış görebileceğimizi lisana getirdi. Kovid-19 salgınında olağanlaşma adımlarının devam etmesi ve Türkiye’nin AB ve ABD ile olan siyasi ilgilerinin olumlu ilerlemesi durumunda direkt yatırımların artabileceğini açıklayan Mevlüt, şirket tahvil borçlanmalarında artış görülebileceğini söyledi.

Başarılı bir yine yapılandırma sürecinin prensipleri hakkında değerlendirmede bulunan Akbaş, yapılandırmalarda öncelikle 13 haftalık nakit akışının oluşturulması gerektiğini ve yine yapılandırmada firmanın şeffaf olmasının büyük değer taşıdığını kelamlarına ekledi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/2021-de-ertelenmis-taleple-buyumelerde-artis-gorebiliriz-2273192

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler