10 bin TL ihtiyaç destek kredisi başvuru şartları nedir ve nasıl yapılır?

Hane geliri 5 bin liranın altında olan kişilerin başvuruda bulunabileceği 6 ay ödemesiz 10 bin TL kredi başvurusu bilgilerine konumuzun detaylarında ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Şu ana kadar binlerce kişinin başvuruda bulunduğu 10 bin TL kredi için 36 ay vadenin 6 aylık kısmı ertelemeli olacak. 5 bin lira çekilmesi halinde aylık 188 lira, 7 bin 500 lira çekilmesi halinde aylık 282 lira, 10 bin lira çekilmesi halinde ise 376 lira geri ödeme alınacak. Peki, 10 bin lira kredi şartları nelerdir? İşte, 6 ay ödemesiz kredi hakkında detaylı bilgiler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçenlerde duyurulan 6 ay geri ödemesiz 36 ay vadeli 10 bin Tl Temel ihtiyaç destek kredi başvuruları alımına devam etmeye karar verdi.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank aracılığı ile dar gelirli ve istenen şartları karşılayan vatandaşlara 6 ay ödemesiz, 36 ay vadesiz 10 bin TL ihtiyaç kredisi sağlanıyor. 2020 Temel ihtiyaç desteği kredisi başvuru aramaları artmaya ve gereklilikleri için detaylarına bakabilirsiniz.

10 BİN TL GERİ ÖDEMESİZ TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR VE ŞARTLARI NELER?

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından vatandaşlara 36 ay vadesiz ve 6 ay da geri ödemesiz olarak kullanılabilecek ihtiyaç destek kredisi başvuru şartları açıklandı. İhtiyaç kredisini alabilmeniz için hane halkının en az 5 bin lira altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensupları ve diğer bireyler yararlanabilecek.

6 AY GERİ ÖDEMESİZ 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İhtiyaç Destek Kredisi başvuru şartları
İhtiyaç destek kredisi

Mevcut kredi kurallarının uygulanmayacağı ihtiyaç destek kredisi başvurusunda, ödeme gücü kontrolü yapılmayacak ve temel olarak ihtiyaç sahiplerine yardım sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir fon. Salgın nedeniyle para kazanamayan küçük yatırımcıları desteklemek için; simitçi, toplu taşıma çalışanı gibi şu anda işi olmayanlar da yararlanacak.


En uygun banka kredi hesaplama sayfamıza bakabilirsiniz

İhtiyaç destek kredisi sonuçları
İhtiyaç Destek kredisi – Başvuru Şartları

Şubelere devlet tarafından bildirim sağlandı

Kamu bankalarına gönderilen yazı ile birlikte alt gelir durumunda yer alan vatandaşların hiçbir şekilde geri çevrilmeyeceğini ve gıda harcamaları, kira, elektrik, doğal gaz fatura gibi ödemelerinin finansmanın karşılanmasına yönelik oluşturulduğu belirtilmiştir.

Faiz olarak bütün kamu bankalarında %0,49 olacak ve 1 – 36 aylık dönemde değişmeyen bir faiz işleyecek. Kredi tahsis ücreti binde 5 olarak belirlenirken, 5 bin lira, 7 bin 500 lira ve 10 bin lira tutarlarında talep edilebilecek.

İhtiyaç Destek Kredisi başvurusu nasıl yapılıyor?

İnternet şubelerinden, mobil şubelerden yapılabildiği gibi şubelerden de yapılabilir. Korona virüsünden dolayı şubelere gitmenizi önermiyoruz ve internet, mobil veya telefon hattından ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Banka yetkileri de eğer çok zor durumda kalmadığınız sürece şubelere gelmeminizi öneriyor.

GERİ ÖDEME NASIL OLACAK?

10.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 lira ödenecek.

7.500 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödenecek.

5.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 lira ödenecek.

Kimler ihtiyaç destek kredisinden yararlanamayacak?

Açık takip kaydı bulunan, açık karşılıksız çeki olan, açık protestolu senedi bulunanlar hanehalkı/eşlerden biri kredi kullanmışsa diğeri kullanmayacak. Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletli kredi eşit taksitlerle ödenecek.

Ziraat Bankası bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan  “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası olarak hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz.

Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi

Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Müşterilerimiz;

 • 10.000,-TL’ye kadar,
 • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli,
 • Aylık Eşit Taksitli,

Kredi kullanabilecektir.

Bireysel İhtiyaç Destek Kredisine başvurmak için hemen tıklayınız(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır).

Örnek Ödeme Tablosu;

Kredi TutarıToplam VadeÖdemesiz DönemTaksit Tutarı
(Sonraki 30 ay boyunca)
10.00036 ay6 ay376.- TL
7.50036 ay6 ay282.-TL
5.00036 ay6 ay188.- TL
Ziraat Bankası Temel ihtiyaç destek kredisi tablosu

Başvuru için: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi

Vakıfbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuru nasıl yapılır?

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında orta ve düşük gelir grubunda yer alan müşterilerimize finansman desteği sağlamak için hazırlanan “Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi” kampanyası VakıfBank’ta.

 Kredinizi;

 • 10.000 TL’ye kadar,
 • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli,
 • Aylık eşit taksitli,
 • Aylık %0,49 faiz oranıyla kullanabilirsiniz.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasından hane halkı geliri 5.000 TL ve altında olan bireysel müşteriler faydalanabilecektir.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasına hemen başvuru yapmak için tıklayınız.

 • Kredi Başvurunuz değerlendirmeye alınacak olup başvurunuzun olumlu bulunması durumunda tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilendirmenin ardından şubeye gitmeden, VakıfBank Mobil, İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi kanallarından kredinizi kullanarak anında hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Başvurunuzun olumsuz bulunması durumunda ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
 • Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisine Kamu Bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi krediye başvuruda bulunabilecektir.
 • Eşlerden yalnızca biri krediden faydalanabilecektir.
 • Kredinin ödemesine 6 ay sonra başlanabilir, kredi kullanım esnasında tarafınıza bu seçenek sunulur.
 • Kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır. Detaylı aydınlatma metnine https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=2540 adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Vakıfbank Bayram Kredisi Kredi Başvuru Ekranı

VakıfBank 3 ay ödemesiz Bayram Kredisi veriyor. 0,89 Faiz oranları ile 60 aya kadar 7 farklı geri ödeme planı seçeneği sunan banka, başvurular internet üzerinden, SMS ile ve şubeler aracılığı ile alıyor. İşte Bayram Kredisine dair merak edilen tüm detaylar...
Devamını Oku

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Table of Contents Şubeye gitmeden kolay kredi veren bankalarŞubeye gitmeden ne kadar kredi çekebilirim, ne kadar masraf öderim?Kredi…