​​Kapanışta ​Nasdaq endeksi rekor tazeledi

New York borsası, haftanın birinci süreç gününü karışık seyirle tamamladı Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,12 azalışla 30.960 puana geriledi …

New York borsası, haftanın birinci süreç gününü karışık seyirle tamamladı

Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,12 azalışla 30.960 puana geriledi.

S&P 500 endeksi yüzde 0,36 artışla 3.855,36 puana çıkarken, ​​​​​​​Nasdaq endeksi yüzde 0,69 artışla 13.635,99 puana yükselerek rekor tazeledi.

Endekslerdeki karışık seyirde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının seyri ve iktisat üzerindeki tesirlerine ait kaygılar tesirli oldu.

Geçen hafta ABD’de Kovid-19 salgınıyla uğraşa yönelik izlenecek iktisat stratejisine ait açıklamalarda bulunan ve besin yardımı ile çalışanların haklarına ait iki kararname imzalayan ABD Lideri Joe Biden, bugün de federal kurumların Amerikan eserlerinin satın alınmasına öncelik vermesi için kararname imzaladı.

Biden, Kovid-19 salgınının önemli boyutlara ulaştığına dikkati çekerek “Bu basamağa gelmemiz çok vakit aldı, Kovid-19’u yenmemiz de uzun vakit alacak.” tabirini kullandı.

Piyasaları yeni haftada ağır bir bilgi gündemi beklerken analistler, ABD Merkez Bankasının (Fed) çarşamba günü Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısından çıkacak kararların, ABD’nin 4. çeyrek büyüme verisinin, büyük teknoloji firmalarının dördüncü çeyrek bilançoları ile ekonomik dayanak paketine ait gelişmelerin takip edileceğini belirtti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/kapanista-nasdaq-endeksi-rekor-tazeledi-2273306

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler